Czytnik e-book to nie tylko nowy sposób czytania. Współczesne czytniki pozwalają zabrać ze sobą pół biblioteki, być na bieżąco z nowościami, pobierać książki w dowolnej chwili. Dają też możliwość słuchania muzyk czy audiobooków .
Zobacz, które pasują do Ciebie!

inkBOOK Calypso 6" Czarny czy InkBOOK Prime HD 6'' Czarny

Wynik

Zwycięzca:
inkBOOK Calypso 6" Czarny

Ocena ogólna

Za: 2 powody

inkBOOK Calypso 6" Czarny

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

InkBOOK Prime HD 6'' Czarny
inkBOOK Calypso 6" Czarny

Cechy

inkBOOK
inkBOOK Calypso 6" Czarny
czy
InkBOOK
InkBOOK Prime HD 6'' Czarny
ZŁĄCZA
Obsługa karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
Obsługa karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
TECHNICZNE
Rozmiar ekranu
6 cali
Rozmiar ekranu
6 cali
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Czarne
Kolor
Czarne

Przewagi

2 powody dla inkBOOK Calypso 6" Czarny

inkBOOK Calypso 6" Czarny
TECHNICZNE
Rozdzielczość 1024 x 758 czy 1448 x 1072 Czytnik inkBOOK Calypso 6" Czarny ma lepszą rozdzielczość ekranu niż InkBOOK Prime HD 6'' Czarny.
Pojemność 16GB czy 8GB Czytnik inkBOOK Calypso 6" Czarny ma pojemność większą o 8 GB w porównaniu z InkBOOK Prime HD 6'' Czarny.

Opinie

100% poleca ten produkt

inkBOOK Calypso 6" Czarny
 1. Kupiłam czytnik w grudniu (3 miesiące temu) wraz etui Yoga na stronie producenta. To moje pierwsze urządzenie tego typu i jestem zachwycona. Nie mam oczywiście porównania z innymi czytnikami, ale ten mi zapewnia wszystko czego potrzebowałam. Korzystam z niego prawie codziennie, przez godzinę, albo kilka i w tym czasie ładowałam go może 4-5 razy, więc dla mnie jak najbardziej okej przy takiej intensywności. Połączenie dotykowego ekranu z manualnymi przyciskami po obu stronach sprawdza się u mnie świetnie, gdyż pozwala wygodnie przerzucać strony w każdej pozycji, bez znaczenia której ręki używam do podtrzymywania urządzenia. Cenię sobie możliwość dopasowania jasności ekranu, jego barwy ciepło-zimno, wielkości tekstu, rodzaju czcionki, marginesów, akapitów, orientacji strony oraz czy wole czarno na białym czy biało na czarnym. Strony i książki w moim odczuciu ładują się w rozsądnym czasie. Strona, czas jak przy przewróceniu papierowej kartki, przy ładowaniu nowej książki trwa to kilka sekund. Przyczepić się mogę do sposobu tworzenia zaznaczeń/ notatek, gdyż bardzo ciężko zaznaczyć nie mniej, nie więcej tekstu niż chcemy, ale lista z nimi i tak odsyła nas do fragmentu książki więc można to przeżyć. Również czytanie pdf przystosowanych do formatu A4 na ekranie takiej wielkości nie jest super przyjemne, bo nie można jak na telefonie przybliżać, ale chyba trzeba się po prostu przyzwyczaić, że dedykowane są tu inne rodzaje plików. Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z zakupu czytnika, czytanie na nowo sprawia mi ogrom przyjemności.

  Opinie napisał(a) Karolcia dnia

  Zalety
  21 dni na zwrot
  czas pracy na baterii
  ekran
  empikgo
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  legimi
  przepieknie zapakowe
 2. Powolny, powolny i jeszcze raz powolny

  Opinie napisał(a) m...9 dnia

 3. Czytnik spełnia moje wszystkie oczekiwania. Polecam

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  21 dni na zwrot
  bateria
  czas pracy na baterii
  ekran
  empikgo
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  legimi

100% poleca ten produkt

InkBOOK Prime HD 6'' Czarny
 1. Zacina się i uruchamia ponownie. Bateria trzyma bardzo krótko - dwa dni przy czytaniu z ekranem na poziomie jasności na dwie kreski - miało być kilka tygodni. Na plus - jasność ekranu i dostosowanie koloru.

  Opinie napisał(a) TM dnia

  Zalety
  elegancki wygląd
  Wady
  jakość ekranu
  wszystkie dostępne formaty
 2. Gdyby nie czas pracy na baterii, który wystarcza u mnie na ok 8 godz. ciągłego czytania (czyli średnio 2-3 dni) byłoby bardzo dobrze. Niestety bateria była jednym z powodów, dla których zdecydowałam się na zakup czytnika e-booków, stąd moje niezadowolenie z produktu, czego bardzo żałuję bo kontakt z firmą rewelacyjny i podejście do klienta również.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  elegancki wygląd
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  wszystkie dostępne formaty
 3. inkbook prime hd. Szczerze mówiąc miałem zamiar odesłać ten produkt, powód 1. jaskrawość podświetlenia nawet na najniższych ustawieniach jest dla mnie zbyt wysoka, w dzień lub przy mocnym oświetleniu może być, w półmroku bardzo razi. ustawienia barwy ekranu również nic nie daje. 2. Bateria zbyt małej pojemności, muszę ładować co drugi dzień. 3. czytnik lubi przymulić albo przywiesić ale jakoś po chwili wstaje. 4. wbudowany program czytający ma zbyt mało czcionek, brak kursywy i pogrubienia - słabo konfigurowalny. Porównuję do pocketbook inkpad 3, który posiadam a cechy 1 i 2 ma wzorcowe. Ale prime ma też cechy pozytywne. A. Zainstalowałem AllReader - super. B. Legmi działa dobrze i nieco lepiej ściąga książki niż inkpad. C . jest lekki i ma dobrą okładkę a korzystam z niego w pociągu i ma to dla mnie znaczenie. D. fizyczne przyciski , trochę niedopracowane ale są, niedopracowane bo jak czytnik leży na stole z powodu kształtu pleców naciskając skacze cały czytnik, poza tym nie zawsze zadziałają. Podsumowując nie ma czytnika idealnego. Prime do podróży może być, w domu zdecydowanie przyjemniej czyta się na inkpad 3. Może explore byłby równie dobry, ale brakło na magaznie gdy dokonywałem zakupu.

  Opinie napisał(a) fawel dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki