Czytnik e-book to nie tylko nowy sposób czytania. Współczesne czytniki pozwalają zabrać ze sobą pół biblioteki, być na bieżąco z nowościami, pobierać książki w dowolnej chwili. Dają też możliwość słuchania muzyk czy audiobooków .
Zobacz, które pasują do Ciebie!

inkBOOK Calypso 6" Czarny czy Pocketbook Touch Lux 3 Czerwony (PB6262RWW)

Wynik

Zwycięzca:
inkBOOK Calypso 6" Czarny

Ocena ogólna

Za: 1 powód

inkBOOK Calypso 6" Czarny

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Pocketbook Touch Lux 3 Czerwony (PB6262RWW)
inkBOOK Calypso 6" Czarny

Cechy

inkBOOK
inkBOOK Calypso 6" Czarny
czy
Pocketbook
Pocketbook Touch Lux 3 Czerwony (PB6262RWW)
ZŁĄCZA
Obsługa karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
Obsługa karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
TECHNICZNE
Rozmiar ekranu
6 cali
Rozmiar ekranu
6 cali
Rozdzielczość
1024 x 758
Rozdzielczość
1024 x 758
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Czarne
Kolor
Czerwone

Przewagi

1 powód dla inkBOOK Calypso 6" Czarny

inkBOOK Calypso 6" Czarny
TECHNICZNE
Pojemność 16GB czy 4GB Czytnik inkBOOK Calypso 6" Czarny ma pojemność większą o 12 GB w porównaniu z Pocketbook Touch Lux 3 Czerwony (PB6262RWW).

Opinie

100% poleca ten produkt

inkBOOK Calypso 6" Czarny
 1. Kupiłam czytnik w grudniu (3 miesiące temu) wraz etui Yoga na stronie producenta. To moje pierwsze urządzenie tego typu i jestem zachwycona. Nie mam oczywiście porównania z innymi czytnikami, ale ten mi zapewnia wszystko czego potrzebowałam. Korzystam z niego prawie codziennie, przez godzinę, albo kilka i w tym czasie ładowałam go może 4-5 razy, więc dla mnie jak najbardziej okej przy takiej intensywności. Połączenie dotykowego ekranu z manualnymi przyciskami po obu stronach sprawdza się u mnie świetnie, gdyż pozwala wygodnie przerzucać strony w każdej pozycji, bez znaczenia której ręki używam do podtrzymywania urządzenia. Cenię sobie możliwość dopasowania jasności ekranu, jego barwy ciepło-zimno, wielkości tekstu, rodzaju czcionki, marginesów, akapitów, orientacji strony oraz czy wole czarno na białym czy biało na czarnym. Strony i książki w moim odczuciu ładują się w rozsądnym czasie. Strona, czas jak przy przewróceniu papierowej kartki, przy ładowaniu nowej książki trwa to kilka sekund. Przyczepić się mogę do sposobu tworzenia zaznaczeń/ notatek, gdyż bardzo ciężko zaznaczyć nie mniej, nie więcej tekstu niż chcemy, ale lista z nimi i tak odsyła nas do fragmentu książki więc można to przeżyć. Również czytanie pdf przystosowanych do formatu A4 na ekranie takiej wielkości nie jest super przyjemne, bo nie można jak na telefonie przybliżać, ale chyba trzeba się po prostu przyzwyczaić, że dedykowane są tu inne rodzaje plików. Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z zakupu czytnika, czytanie na nowo sprawia mi ogrom przyjemności.

  Opinie napisał(a) Karolcia dnia

  Zalety
  21 dni na zwrot
  czas pracy na baterii
  ekran
  empikgo
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  legimi
  przepieknie zapakowe
 2. Powolny, powolny i jeszcze raz powolny

  Opinie napisał(a) m...9 dnia

 3. Czytnik spełnia moje wszystkie oczekiwania. Polecam

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  21 dni na zwrot
  bateria
  czas pracy na baterii
  ekran
  empikgo
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  legimi

100% poleca ten produkt

Pocketbook Touch Lux 3 Czerwony (PB6262RWW)
 1. To mój pierwszy czytnik, posiadam go ok. pół roku, więc mogę już nieco o nim powiedzieć. Sam czytnik w stanie dostarczonym do klienta na niewiele się przydaje, gdyż w niewielkim stopniu jest dostosowany do pracy z polskimi tekstami. Dopiero po przeprowadzeniu rozpoznania w necie, dotyczącego dodatków potrzebnych do poprawnej pracy i ich zainstalowaniu, czytnik zaczął działać w miarę zgodnie z moimi oczekiwaniami. Szkoda, że dostawca nie robi tego przed sprzedażą. Brakowało nakładki odpowiedzialnej za prawidłowe dzielenie wyrazów w języku polskim, zestaw dostępnych czcionek był mniej niż ubogi. Pomimo zainstalowania przez dostawcę kilku słowników do wykorzystania w czytniku, nadal brakowało kilku bardziej użytecznych. 700 książek za free dodawanych (chwyt reklamowy) do zakupu nie próbowałem czytać, bo to ramoty sprzed 2 stuleci, jak dla mnie niejadalne, można z nich spokojnie zrezygnować. Ekran: Bez dobrego oświetlenia jest szary, dopiero ustawienie minimalnego podświetlenia redukuje tę wadę. Podświetlenie działa dobrze i w małym stopniu wpływa na zużycie energii z akumulatora, zakres regulacji jasności prawidłowy(mógłby być precyzyjniejszy w dolnym zakresie poziomów). W ekranie zauważyłem niewielką wadę: dolna krawędź od strony klawiatury ma ok 4 mm pas szarego odcienia(wygląda jak zakurzony). Menu główne: W zasadzie bez zastrzeżeń, chociaż niewielka jest możliwość personalizacji. Jedna wada to brak możliwości kasowania przeczytanych pozycji, chyba, że nie udało mi się znaleźć takiej opcji. Ergonomia: Zastrzeżenia budzi kształt i praca przycisku zasilania: jest zdecydowanie za mały i do tego niewygodnie umieszczony no i bardzo twardo pracuje. Ekran dotykowy: Do podstawowej obsługi wystarczający, jednak do obsługi dołączonych aplikacji bardzo nieprecyzyjny. Nie posiada możliwości poprawnego skalibrowania względem kursora. Aplikacje zainstalowane w czytniku nie dają szansy pracy z tym ekranem, gdyż punkty generowane na ekranie nie pokrywają się z mapą dotykową, poza tym są zbyt małe, aby skompensować przesunięcia ekranu. Praktycznie nie daje się używać słowników korzystając z klawiatury ekranowej. Klawiatura: Zdarza się przewinąć 2 strony zamiast jednej przyciskając klawisze ze strzałkami. Ogólne: Estetyczny wygląd, możliwość dokupienia dedykowanego etui, pracuje z wieloma formatami (najlepiej z EPUB). Po przeróbce/dodaniu kilku opcji nawet dość funkcjonalny. Z funkcji internetowych nie korzystałem z uwagi na jakość klawiatury ekranowej no i to, że czytnik do tego nie bardzo się nadaje. Jak na razie nie zepsuł się. Proporcja cena/możliwości: przy wskazanych wadach mógłby być tańszy. Brakuje wsparcia rozwojowego tego produktu przez producenta lub dystrybutora w języku polskim: aktualizacji, ulepszeń menu, funkcjonalności.

  Opinie napisał(a) Bogusław dnia

  Wady
  możliwość personalizacji czytnika
  wifi
 2. polecam

  Opinie napisał(a) N...a dnia

  Zalety
  akceptuje dużą ilość formatów plików
  bobrze się na nim czyta
  czas pracy na baterii
  ekran dotykowy + przyciski fizyczne !
  funkcjonalność
  jakość
  jakość ekranu
  lekki
  łatwy w obsłudze
  możliwość personalizacji czytnika
  podświetlany ekran
  podświetlenie
  podświetlenie ekranu
  prosta obsługa
  rozmiar
  waga
  wi fi
 3. Bardzo fajny produkt

  Opinie napisał(a) MACIEJ dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki