Czytnik e-book to nie tylko nowy sposób czytania. Współczesne czytniki pozwalają zabrać ze sobą pół biblioteki, być na bieżąco z nowościami, pobierać książki w dowolnej chwili. Dają też możliwość słuchania muzyk czy audiobooków .
Zobacz, które pasują do Ciebie!

Onyx Boox i62 czy PocketBook Color Lux

Wynik

Zwycięzca:
Onyx Boox i62

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Onyx Boox i62

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

PocketBook Color Lux
Onyx Boox i62

Cechy

Onyx
Onyx Boox i62
czy
PocketBook
PocketBook Color Lux
ZŁĄCZA
Obsługa karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
Obsługa karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
TECHNICZNE
Pojemność
4GB
Pojemność
4GB
Rozdzielczość
800 x 600
Rozdzielczość
800 x 600

Przewagi

1 powód dla Onyx Boox i62

Onyx Boox i62
TECHNICZNE
Rozmiar ekranu 6 cali czy 8 cali Czytnik Onyx Boox i62 ma ekran większy o 2 cali w porównaniu z PocketBook Color Lux.

Opinie

100% poleca ten produkt

Onyx Boox i62
 1. Testowałem KINDLE; Onyx ;czytałem o innych; chciałem kupić Kundla ale jednak zdecydowałem się na ten model onyxa i jestem zadowolony.. Przy czym tańsze modele onyx są do bani . Ten jest O.K do czytania ;może troche trzeba by go dopracwać do innych funkcji wolno mysli; ale kupiłem do czytania i jestem zadowolony jak na razie; jak dla mnie nie wiem czemu czytniki ebooków są w polsce takie drogie? przeciesz to nie tablet?

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  wysoka jakość wykonania
  stosunek jakości do ceny
  spełnia oczekiwania
  wygląd
  Wady
  cena
 2. Czytnik świetny. Jedyne, co bardzo mi przeszkadza, to fakt, że mimo, iż wgrałam książkę w formacie PDF, po powiększeniu czcionki do 150%, tekst się rozsuwa i wersy zmieniają kolejność.

  Opinie napisał(a) Justyna dnia

 3. Produkt dobrze nadaje się do sowojego przeznaczenia, polecam innym miłosnikom książek w postaci elektronicznej, ok

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  ostry i wyraźny obraz
  łatwość użycia
  Wady
  brak

100% poleca ten produkt

PocketBook Color Lux
 1. Kupiłem PB ColorLuxa z kilku względów. Po pierwsze, miałem już czytnik tej firmy i sprawował się bardzo dobrze (słowniki, sporo odczytywanych formatów - nie miał problemów z plikami Worda, odtwarzacz mp3 (słucham też audiobooków), pliki przerabiane na pdf w rozmiarze A5 czytał w miarę ok (ostatnią linijkę trochę ucinało i czasami wyświetlał tę linijkę osobno; przy cofaniu był w związku z tym mały problem - wyświetlał pustą stronę, a następnie normalnie całą). Gdy zobaczyłem, że firma wrzuca na rynek model z większym wyświetlaczem, w dodatku kolorowym, z odtwarzaczem mp3 i możliwym rozszerzeniem pamięci przez kartę, postanowiłem go kupić. Trochę zwlekałem, bo miałem nadzieję, że cena trochę zjedzie w dół, ale się nie doczekałem. Moje pierwsze wrażenia - bardzo negatywne - zawieszał się po przeczytaniu kilku stron. Po dodzwonieniu się na infolinię i otrzymaniu instrukcji (instalacja nowej wersji oprogramowania) czytnik działa w porządku. Jakie wnioski po użytkowaniu przez około miesiąc? Dla mnie to czytnik w miarę ok. Zalety? Sporo pamięci wewnętrznej, możliwość rozszerzenia przez kartę. Znacznie lepsze rozwiązanie odtwarzacza mp3 niż w poprzednim modelu - dla mnie to o tyle ważne, że uczę się języków obcych i czytam książki/teksty, jednocześnie słuchając ich przez odtwarzacz - można wybrać folder odsłuchiwany (w poprzednim modelu wyświetlały się wszystkie pliki audio i trzeba było wyszukiwać - jak miało się dużo plików, to mogło trwać). Tak jak w poprzednim modelu plusem jest odczytywanie wielu formatów tekstowych. Korzystanie ze słowników jest o wiele prostsze (dłuższe dotknięcie szukanego słowa). Kolorowy wyświetlacz też może pomóc - chociaż jeszcze nie sprawdzałem, jak to jest w plikach Worda z kolorową czcionką. A teraz wady. Podstawową jest fatalny kontrast. Można go co prawda poprawić przez włączenie podświetlenia. Miałem nadzieję, że pliki pdf przerobione na A5 nie będą już miały problemów z ucinaniem ostatniej linijki (bo ekran jest znacznie większy) - niestety, nadal mają. Kształt/rozmiar czytnika - może nie jest to wada, bo to zależy od indywidualnych preferencji. Faktem jest, że z kupieniem etui miałem problem. Generalnie, jeżeli ktoś chce kupić czytnik z trochę większym ekranem, ale tylko do czytania, to zdecydowanie odradzam - kontrast jest naprawdę fatalny (wcześniejszy model PocketBooka był pod tym względem o wiele lepszy). Jeżeli ktoś ma potrzeby podobne do moich, to ewentualnie może wziąć pod uwagę kupno tego modelu. Myślę, że większość ludzi kupujących czytniki myśli przede wszystkim o czytaniu, dlatego (niestety) nie polecę tego produktu

  Opinie napisał(a) Adam dnia

 2. Bardzo wygodny i łatwy w obsłudze. Funkcja podświetlania ekranu bardzo przydatna, wielkość ekranu jest kolejną zaletą. Trochę "muli" przy Pdf-ach ale to nic dziwnego przy tym formacie plików. Ogólnie fajny sprzęcik.

  Opinie napisał(a) dnia

 3. Jestem bardzo zadowolony. Doskonały czytnik

  Opinie napisał(a) EME dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki