Czytnik e-book to nie tylko nowy sposób czytania. Współczesne czytniki pozwalają zabrać ze sobą pół biblioteki, być na bieżąco z nowościami, pobierać książki w dowolnej chwili. Dają też możliwość słuchania muzyk czy audiobooków .
Zobacz, które pasują do Ciebie!

Pocketbook Inkpad 3 Brązowy (PB740XWW) czy PocketBook Inkpad X metallic gray (PB1040JWW)

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
Pocketbook Inkpad 3 Brązowy (PB740XWW)
PocketBook Inkpad X metallic gray (PB1040JWW)
Remis

Cechy

Pocketbook
Pocketbook Inkpad 3 Brązowy (PB740XWW)
czy
PocketBook
PocketBook Inkpad X metallic gray (PB1040JWW)
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Brązowe
Kolor
Szare

Opinie

100% poleca ten produkt

Pocketbook Inkpad 3 Brązowy (PB740XWW)
 1. To mój pierwszy własny czytnik ale wcześniej miałem do czynienia z kilkoma czytnikami z wyświetlaczem 6 cali. Na Inkpada 3 zdecydowałem się właśnie ze względu na większy wyświetlacz i ta cecha była dla mnie najważniejsza. Dodatkowe funkcje nie są dla mnie istotne dlatego nie będę ich oceniał. Ekran 7.8 cala daje taki efekt jakbyśmy czytali normalną książkę, z tą różnicą, że czytnik praktycznie nic nie waży :) Moim zdaniem da się go obsługiwać jedną ręką a przynajmniej ja nie mam z tym problemów. Podświetlenie działa bardzo dobrze. Dopiero teraz dostrzegłem jak strasznie "walą po oczach" ekrany smartfonów i tabletów. Bateria trzyma jak wściekła. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zaopatrzyłem się też w dedykowane etui, z którym czytnik zaczyna już trochę ważyć ale myślę, że bezpieczeństwo sprzętu jest najważniejsze. Jeśli dla kogoś nie są ważne jakieś tam ficzery tylko chce mieć po prostu duży ale wciąż poręczny ekran do wygodnego czytania to zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) Krzysztof dnia

  Zalety
  całokształt
  czas pracy na baterii
  funkcjonalność
  jakość ekranu
 2. Kupiłem go bo zaczyna mi brakować miejsca na książki. Poza tym czasopisma też mogę mieć w wersji elektronicznej (dotychczas wyrzucałem). Ekran dosyć duży= nieco mniejszy niż zeszyt szkolny (tzn. A5) przez co łatwo się czyta - można dać duże litery a i tak sporo będzie tekstu na ekranie. Istotne szczególnie przy czytaniu pdf (polecam tryb=rozpływ). Po tygodniu naładowanie baterii spadło ze 100% do 90%. Wg opisu technicznego może pracować 1 miesiąc Obsługa dosyć intuicyjna Wady= ekran wolny, więc zapomnij o przeglądaniu stron *****. To czytnik i tylko do tego służy Nie polecam do czytania stron z dużą ilością grafiki. Grafika na tego typu ekranach jest kiepska. Ogólnie - jestem bardzo zadowolony z zakupu. Spełnia moje potrzeby

  Opinie napisał(a) Bogdan dnia

 3. Zamówiłem ten rodzaj czytnika świadomy jego funkcjonalności i jestem z niego jak najbardziej zadowolony.

  Opinie napisał(a) Maciej dnia

  Zalety
  całokształt
  czas pracy na baterii
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  nie do końca matowy ekran

100% poleca ten produkt

PocketBook Inkpad X metallic gray (PB1040JWW)
 1. Super wyjątkowy niepowtarzalny po przesiadce z inkbooka jak z malucha do Mercedesa 🙂

  Opinie napisał(a) f...0 dnia

  Zalety
  czas pracy na baterii
  funkcjonalność
  jakość ekranu
  pdf
 2. ok

  Opinie napisał(a) m...y dnia

 3. Bardzo dobrze wykonany. Pozwala czytać pliki PDF i DJVU. Duży ekran wraz z włączeniem automatycznego pomijania marginesów działa rewelacyjne. Przy normalnym czytaniu czas przejścia do następnej strony jest akceptowany, jeżeli jednak chciałbym szybko przekartkować dużą książkę to owszem klawisz "->" oraz "<-" zaczyna przeskakiwać co 10 stron ale to odświeżanie może być męczące. Wówczas lepsze wydają mi się zakładki w książce i posługiwanie się spisem treści wraz z przechodzenie do numeru strony. Radzi sobie z dużymi plikami i plikami zawierającymi dużą liczbą stron. Bardzo przyjazna aplikacja "Książki". Napiszę to co brakowało mi w przeczytanych opisach i opiniach: 1) Niektóre osoby w recenzjach uważają, że przewody są wykonane z kiepskiego plastiku - według mnie plastik jest dobry. 2) Czytnik nie posiada własnego głośnika. Jednak to nie jest problemem doskonale współpracuje z bezprzewodowym głośniczkiem xiaomi. Można też podłączyć głośnik za pomocą dostarczonej przejściówki USB-żeńska wtyczka mini-jack. Według zapewnień producenta można podłączyć się do słuchawek bezprzewodowych lub do systemu głośnomówiącego w samochodzie. 3) Wbudowana przeglądarka internetowa z możliwością wyłączania javascriptu i wyłączania wyświetlania zdjęć. Działa trochę wolno ale nie narzekam. Z jej poziomu można też wczytywać książki do czytnika. 4) Książki można wgrywać podłączonym przewodem (USB), przesłane na e-mail w domenie pocketbook, chmurze DropBox, ściągnięte z internetu. 5) Wielojęzyczne czytanie tekstu. Czytania w języku polskim - OK. 6) Możliwość odtwarzania audiobuków. 7) Wbudowane aplikacje Sudoku, szachy 1 osoba lub dla 2 osób. Pasjans, wyświetlanie zdjęć, słownik polsko-angielski i angielskie, kalkulator naukowy i programisty itp. 8) Pojemność akumulatora - trudno mi oszacować na ile wystarcza. Z prawie ciągłym włączeniem: WIFI, Bluetooth i podświetlenia po dwóch dniach mam 50% rozładowania baterii. 9) Na wewnętrznym dysku można utworzyć własną strukturę katalogów (sprawdzałem tylko jeden poziom). System sam rozpoznaje nowe pliki :) 10) Jest możliwość podłączenia do Legimi i Empik Go. 11) Według mnie najładniej wygląda tekst w świetle dziennym bez podświetlenia. Podobno można zmieniać kolor podświetlenia - nie sprawdzałem. 12) Ładnie wyświetla komiksy PDF, CBR i CBZ. Dałem 4.5 tylko ze względu na szybkość pracy. Dla mnie jest w zasadzie wystarczająca.

  Opinie napisał(a) m...z dnia

  Zalety
  bluetooth
  czas pracy na baterii
  djvu
  duży dysk/ram
  jakość ekranu
  pdf
  wifi
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki